Az 1902-ben életre keltett halasi csipke - immár évszázados értékeivel - Magyarország és bátran mondhatjuk, a nagyvilág méltó büszkesége. A halasi csipkevarrás élő hagyománya 2010 szeptemberében felkerült a Magyar Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékére, így a magyar kultúra védett szellemi örökségének hivatalosan is része lett.
A halasi csipke nemcsak egy alkotás, hanem Magyarország nagykövete is a világban. Számos kiválóság kapott halasi csipkét a magyar állam ajándékaként, mint IV. Károly és Zita királyné, Julianna holland királynő, Hitachi japán hercegnő, a libanoni és a ciprusi köztársasági elnök felesége, a japán császárné, II. Erzsébet brit uralkodó, Bush amerikai elnök felesége és a jordán királyné. Halasi csipkét adhattunk át 1996-ban II. János Pál pápának is.
A csipkevarrás egyedülálló technikája nemzedékről-nemzedékre száll, s e tudással a Csipkeház kiváló népi iparművészei alkotják meg cérnából a csodát: Kiskunhalason. A technika, bár több mint 110 éves, csipkéink mégis minden évben új motívumokkal bővülnek, melyekben a hagyomány a jelen kor értékeivel társul.
A halasi csipke egy örök érték, mely a leheletfinom, féltve őrzött alkotások mellett a mindennapi életbe, akár az öltözködésbe is elhozza szépségét, így ékesít mint gyűrű, medál vagy zsebkendő.
Minden év elején vendégül látjuk a világ csipkekészítőit a Csipkeházban, hogy megcsodálhassuk a más tájakon, más technikákkal készült alkotásokat.
Látogasson meg bennünket, s ejtse rabul a csipke varázsa Önt is! Addig is merüljön el a halasi csipke varázslatában, s tegyen egy virtuális sétát nálunk!